Sosyal Medya İçin Harika Bir Platform geliyor

Evet yanlış duymadınız Sosyal Medya İçin Harika Bir Platform geliyor, öyle bir platform ki kolluk personelinin çok işine yarayacak, bunca ciddi iş yoğunluğu, iş yükü polislerin sırtına binmişken polislerimiz birde yalan haberlerle, balon bilgilerle üzülüp sıkılıp kıvranıyor. Özellikle bu haberler sosyal medyada çok fazla yayılıyor, işte bu noktada Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medya yalanlarıyla mücadele için yeni nesil “doğrulama platformu” hazırladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını “DOĞRU MU?” adlı yeni nesil doğrulama platformuyla ortaya koyacak. Platforma, İOS ve Android marketlerden ulaşılabilecek.

Son dakika olarak İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada, uzun süredir çalışmalarını yürüttükleri “DOĞRU MU?” platformunun sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını öğrenme ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlandığını belirtti.

Söz konusu Platformun test aşamasında olduğunu vurgulayan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak.” ifadelerini kullandı. Doğru mu pek yakında hizmetimizde olacak. Bu balon haberlerin son bulması ümidiyle bekliyoruz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın