Meslek İçi Polis Özel Harekat Alımları

Özel Harekat Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün banka soygunu ve terör eylemlerine müdahale, rehine kurtarma gibi olağanüstü durumlar ve baskınlar için özel taktik ve silahlar kullanan merkez teşkilatına bağlı olarak görev yapan birimidir. 1983 yılında kurulmuştur. Karargahı Gölbaşı/Ankara’dadır. Kısa ismi olarak PÖH şeklinde anılan Özel harekat birimine gecmek isteyen bir çok polis memuru bulunmaktadır.

2021 yılı itibariyle henüz meslek içi pöh alım tarihi açıklanmamış olsada yakın zamanda olacağı çok komusulmakta. İşte Meslek ici komiserlik icin gerekli en temel şartlar.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Memuru, Komiser Yardımcısı, Komiser, Başkomiser, Emniyet Amiri rütbesine sahip olunmalıdır.

Polis Memuru olarak, 30 yaşından gün almamış şartına sahip olmak.

Komiser Yardımcısı ve Komiser rütbesinde olanlar 30 yaşından gün almamış şartına sahip olmak.

Dahaa önceki Temel Özel Harekat Kursundan ilişiği kesilmemiş olanlar,Daha önceki Temel Özel Harekat Kursuna katılmaya hak kazandıktan sonra feragat etmemiş olmak.

Son üç yıl içerisinde kademe ilerlemesinin durdurulması veya ikiden fazla aylık kesim cezası almamış olmak,Son üç yıllık performans puan ortalaması çok iyi olmalıdır.

1 geri izleme / bildirim

  1. Pöh Polisi Nasıl Olunur | Kolluk Kuvvetleri

Bir yanıt bırakın