Polislik Göz Şartları 2021

Polis olmayı isteyen bir çok adayın sağlık yönünden en çok çekindikleri konunun başında tabiki göz görme şartları gelmektedir.
Göz şartlarının polis olmak isteyen adayları genel olarak korkutmasının nedeni gözlerdeki bozukluklar ve renk körlüğüdür.
Polis sağlık şartları kapsamında eski alımlarda görme sınırı eksi 1 olarak baz alınıyordu. Yapılan güncelleme ile artık eksi 2 sınırına kadar çekildi. İşitme seviyesi ise 25 desibelden 20 desibele kadar indirgendi. Kalbinde delik olan kişilerin cerrahi yöntemler ile delikleri sorunsuz kapatılan kişiler de sağlık kontrolü etabından geçebilecekler.

Polis meslek yüksek okulu sınavlarında ilk göz muayanesi bilindiği üzere mülakata gidildiği gün yani evrakları elden teslim edeceğiniz gün yapılmaktadır. Mülakat günü yapılan göz testinde sadece renk körlüğüne bakılmakta ve eğer ki aday renk körü ise elendiği kendisine beyan edilerek bir sonraki aşamaya geçememektedir. Mülakat aşamasındaki göz testini geçen adaylar ise eğer ki sınavlarda başarılı olurlar ise intibak eğitimi sırasında detaylı renk taramasına gireceklerdir. Bu tarama da gözlerin kaç derece olduğuna ve herhangi bir görme sorununun olup olmadığına bakılmaktadır. Bu aşamada adaylardan gözlerinin 2 derece üzeri olmaması şartı istenilmektedir. Bu şartları taşımayan adayların raporları olumsuz verilmektedir.

1 geri izleme / bildirim

  1. Polislik Göz Şartları 2021 - ÂLİM SÖZLÜK

Bir yanıt bırakın