Milyoner yarışması joker doktor Ali Çiçek kimdir?

07.02.2021
Milyoner yarışması joker doktor Ali Çiçek kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına İsveç’ten katılan Mehtap Gül Caymaz’ın, yanıtını bilmekte zorlandığı, hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır? sorusunu, Aile hekimi olan arkadaşı Ali Çiçek’in yanıtlayacağını düşünerek joker kullanmak istemesi üzerine, aslen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi doğumlu, daha önce de Şanlıurfa’da görev yapan ve halen Adıyaman’da görev yapmakta olan 14 yıllık Aile Hekimi Ali Çiçek telefona bağlandı.

A) Omurilik Sarımsağı

B) Omurilik Turbu

C) Omurilik Soğanı

D) Omurilik Brokolisi

Şıklarından doğru cevabın, (A) şıkkı, yani omurilik sarımsağı cevabının olduğunu söyleyerek, yarışmacı Mehtap Gül Caymaz’ın elenmesine neden oldu.

Doğru cevabın (C) şıkkı olduğu, yani Omurilik Soğanı olduğu ve liyakat alanı ile ilgili soruda yanılması, hatta yarışmacı Mehtap Gül Caymaz’ı da yanıltması üzerine Sosyal Medyada olay haline gelen Aile Hekimi Ali Çiçek’in, soruyu yanlış anlamış veya tersten anlamış olması ihtimalinin de yüksek olduğu yorumlar arasında.

Son bilgi: Aile Hekimi Ali Çiçek tarafından yapılan 07.02.2021 tarihli açıklamada; “Kim milyoner olmak ister yarışmasında, ilk esnada soru ve şıkları duymadığını, ilk şık olan omurilik sarımsağını duyduğunu, omurilik soğanı olması gerektiğini söylediği, fakat bunun yayınlanmadığını, sesin gidip geldiğini” belirtti.

You cannot copy content of this page