2021 MSÜ Tercihleri Nasıl Yapılır?


Bu konu ilk defa tercih yapacak adaylar açısından oldukça önemli bir konudur. Bilindiği üzere Milli Savunma Üniversitesi içerisinde birden fazla seçebileceğiniz bölüm bulunmaktadır. Harp okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları arasında yapacağınız tercihleri MSÜ tercihleri ile belirlersiniz. MSÜ tercihleri size tanınan süre içerisinde yapılması gerekmekte olup internet üzerinden tamamlanmaktadır.

MSÜ bünyesinde Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu olmak üzere toplamda 7 farklı alan bulunur. MSÜ tercih işlemleri kısmında da bu 7 tercih arasında seçim yapacaksınız. Seçim ekranında birden fazla seçim şansı sunulacak. İlk sıraya yazdığınız tercihten itibaren değerlendirilmeye alınacaksınız. Puanınızın yettiği tercihe ise yerleştirileceksiniz. Tercihlerinizi düzgün yapmanız çok önemidir.

Tahmin edeceğiniz gibi MSÜ Tercihleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden adaylar tercih işlemlerini internet üzerinden kolayca sağlayabilecekler. Size sunulan tercih ekranına giriş bilgilerini doldurarak giriş yapacak ve tercihlerinizi kılavuzdaki yönergelere göre yapabileceksiniz. Tercih işlemlerindeki önemli hususları kılavuz okumadan anlamak mümkün değildir. Bu yüzden tercih yaparken kılavuzu okumak gerekir. Bol şanslar.

1 geri izleme / bildirim

  1. 2021 MSÜ Tercihleri Nasıl Yapılır? - ÂLİM SÖZLÜK

Bir yanıt bırakın