Ozan Kabak hayat hikayesi

04.02.2021
Ozan Kabak hayat hikayesi

Babası cezaevi müdürü olan Ozan Muhammed Kabak, babası Ankara’da görev yaparken 25 Mart 2000 tarihinde Başkent’te doğdu. Aslen memleketi ise Mardin’in Derik ilçesidir.

İlk takımı Silivrispor’dur. Silivri’de forvet oynarken hocaları, onun adını Galatasaray altyapısına ilettiler.

Böylece henüz 11 yaşındayken Galatasaray Akademisi’nde kendini gösterme imkanı oldu. O dönem henüz defans mevkiinde görev yapmıyordu. İyi bir 10 numara adayıydı.

Galatasaray alt yapısında güçlü fiziği dikkat çekti ve ön libero ve stoper mevkiilerinde değerlendirildi.

TEKİRDAĞ GÜNLERİ

Babasının ataması Tekirdağ’a çıkan Ozan, bu sefer de Tekirdağ’dan İstanbul’a sürekli git gel yapıyordu. O dönemde iyi bir sporcu olmasının yanında başarılı da bir öğrenci olan Ozan, İstanbul’da Fen Lisesi kazandı.

Bu, onun Galatasaray Akademisi’nde yatılı olarak kalmaya başlaması imkanı verdi. Bu süreçte performansı arttı. Daha sonra alt kategorilerde Milli formaları sırtına geçirdi.

Buradan da henüz 18 yaşında iken Galatasaray A Takımına yükseldi. 18 yaşında Şampiyonlar Ligi’nde oynadı.

AVRUPA KAPISI

Galatasaray’daki yarım sezon dahi, onun yeteneğinin görülmesine neden oldu. 2018-2019 sezonun devre arasında Alman takımı Stuttgart’ın yolunu tuttu. Orada takımı küme düştü ama Ozan, ligde kaldı ve Schalke 04’e geçti.

Bir buçuk sezonluk Schalke 04 macerasının ardından Liverpool’a kiralandı.

MİLLİ TAKIM KARİYERİ

Ozan Kabak, küçük yaşlardan itibaren Ay Yıldızlı formayı giymeye başladı. İlk milli maçı, 30 Ocak 2015 tarihinde 5-1 kazandığımı U15 Çekya maçıydı. O maçta 73 dakika forma giydi.

Ocak 2020 itibariyle 7’si A Milli olmak üzere toplamda 64 kere Milli formaları giydi.

Bakalım Ozan Muhammed Kabak’ın bundan sonra ki kariyeri nasıl şekil alacak? 21 yaşına kadar başarılı bir kariyerle geldi ve basamakları tek tek çıktı. Bu basamakları çıkarken, geride bıraktığı takımlara da iyi paralar kazandırdı.

Umulur ki A Milli Takımımızla da Avrupa ve Dünya Kupası şampiyonlukları yaşasın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page