Hipotiroid Polisliğe Engel Midir?

Polis olabilmek için bazı sağlık testleri yapılır ve adaylara rapor aldırılır, bir çok adayın merak ettiği bu sorunun cevabına gelirsek Hipotiroid hastalığı, Tiroid hormonlarının sağlıklı bir şekilde salgılanmamasından kaynaklanan bir hastalık türüdür. Tiroid hormonu yetersiz salgılandığı için ortaya çıkan hastalıkta farklı seviyeler bulunmaktadır. Dolayısıyla Tiroid hormonu yetersizliği salgılandığı miktara göre farklı sınıflandırılabilmektedir.

Bu hastalık yıl olarak ortalamaya vurulduğunda 1000’de 4 kadınlarda, 1000’de 1 erkeklerde meydana gelmektedir. Veriler tüm dünya için geçerlidir. Buradan çıkarılacak sonuçta kadınların tiroid hormonu salgılaması yetersizliğine yakalanması daha sık görülen bir durumdur. Bahsetmiş olduğumun veriler Otoimmün Hipotiroidi için geçerlidir. Aynı şekilde Subklinik hipotiroidi de kadınlarda %7 oranında görülürken erkeklerde %3 oranında görülmektedir. Yaş ilerledikçe her iki cinsin bu hastalığa yakalanma sıklığı da artmaktadır.

Hipotiroidin klinik belirtileri arasında yorgunluk ve halsizlik sıkça görülmektedir. Kişilerde halsizlikten dolayı gün boyunca hareketsiz durması gibi durumlar Hipotiroidin başlangıcı olabilmektedir. Aynı zamanda kilo almak ve saçların dökülmesi da belirtileri arasındadır. Son olarak çoğu kişide hafıza zayıflığı da görülmüştür. Bu gibi durumlarda test yapılması için size en yakın sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz.

1 geri izleme / bildirim

  1. Hipotiroid Polisliğe Engel Midir? - ÂLİM SÖZLÜK

Bir yanıt bırakın