Tayyip’e sor diyen hoca kim?

29.01.2021
Tayyip’e sor diyen hoca kim?

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünde İngilizce yapılan ekonomi sınavında verilen şıklar, bir anda gündeme geldi.

Gündeme oturan sınav sonrasında birçok kimse söz konusu öğretim görevlisine tepki gösterdi.

Konuyla ilgili Marmara Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden bir öğretim elemanının, 2547 sayılı kanunun 40/a maddesi ile görevlendirildiği Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, “Introduction to Economics I” dersinin test olarak yapılan final sınavındaki seçeneklerden bazılarında, Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışıksız bir biçimde gönderme yapıldığı ve öğrenciler üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığı iddiaları üzerine adı geçen hakkında derhal idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

SORULAR

Soruları yönelten öğretim üyesinin adı Bülend N. N.

Bülend N.N.’nşn sorduğu bazı sorular ve şıklar şu şekildeydi:

  • Öğrencilerden “Ayakkabı almak istiyorsun ancak çok pahalı. Ne anlama gelir?” sorusunun cevaplandırılmasının istendiği bir soruda, “Tayyip’e sor” şıkkına yer verildi.
  • Bir diğer soruda ise “Ticarete kapalı küçük bir kasabada herkes fındık üretiyor. Serbest ticarete kadar kimin refahı artacak?” ifadesi öğrencilere yöneltiliyor. Cevaplar arasında “Tayyip her zaman kazanır” şıkkı bulunuyor.
https://alimsozluk.com/2021/01/29/bulend-nami-nomer-kim-bulend-nami-nomer-ozgecmis-biyografi/
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page