Çocuklarda tutuklama yasağı var mıdır?

Bu başlığa geldiyseniz Kolluk Kuvvetleri olarak bizim bilgiye önem veren kullanıcımız size şöyle izah edelim, 15 yaşını doldurmamış çocuklar hakkında 5 yılı aşmayan hapis cezasının gerektiren fiillerinden ötürü tutuklama kararı verilemez. Bu husus hakkında detaylı bilgi çocukları çocuk koruma kanunu 21. madde de geçer.

(Çocuk Koruma Kanunu ” Madde 21- (1) Onbeş(15) yaşını doldurmamış çocuklar hakkında üst sınırı beş yılı aşmayan hapis cezasını gerektiren fiillerinden dolayı tutuklama kararı verilemez. “).

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın