Fenerbahçe Beinsports kavgasının sebebi ne?

11.01.2021
Fenerbahçe Beinsports kavgasının sebebi ne?

Süper Lig’in yayıncı kuruluş Beinsports’un Fatih Karagümrük-Konyaspor maçının yayını sırasında, ekranlara verilen seslerde Fenerbahçe’ye yapılan hakaret ve küfürlü tezahüratların yer alması Fenerbahçelilerin tepkisini çekti.

Seyircisiz oynanan bir maçın alttan verilen tezahüratta küfür olması ve buy küfürlerin Fenerbahçe’ye yapılması tepkilere neden oldu.

Bunun üzerine Fenerbahçe yayıncı kuruluşla ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklama sonra Beisnport da özür diledi.

Bu arada BB Erzurumspor maçından sonra Fenerbahçeli futbolcular, Beinsports’a tepkilerini röportaj esnasında gösterdi.

FENERBAHÇE’NİN AÇIKLAMASI

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şu şekilde:

Bugün Fatih Karagümrük ile İttifak Holding Konyaspor arasında oynanan seyircisiz maçın yayını sırasında, ekranlara verilen seslerde Fenerbahçe’ye hakaret edilen tezahüratların yer alması tarafımızca bardağı taşıran son damla olarak kabul edilmiştir.

Sezon başından bu yana; sınırını ve haddini aşan karar ve yaklaşımlarından dolayı yayıncı kuruluşu en üst düzeyde pek çok kez uyarmış ve tek beklentimizin yayıncı kuruluşa yakışan şekilde ‘objektif, adil, tarafsız’ bir politika olduğunu kendilerine iletmiştik.

Bu son gündemle beraber ise, yayıncı kuruluş tarafından Fenerbahçe aleyhine atılan adımların artık kasıtlı şekilde akıl almaz boyuta getirildiği ve bu dakikadan sonra düzelmesinin kesinlikle mümkün olmayacağı netlik kazanmıştır. 

Bununla birlikte bu yaşanan son olay tamamen göstermiştir ki peş peşe yaşanan tüm olayları teknik bir hata vb. söylemlerle açıklamaya çalışmak Fenerbahçe camiasının aklıyla alay etmektir.

BEİNSPORTS’UN ÖZRÜ

Uygunsuz tezahüratla ilgili açıklama;

COVID kısıtlamaları kapsamında tüm yayın endüstrisinde yaygın olarak kullanılan ve maçları daha keyifli hale getirmek amacıyla sunulan “Maçı seyirci ses efekti ile izleme” seçeneğini bu dönemde biz de abonelerimize sunuyoruz.

Bugün oynanan Fatih Karagümrük S.K. – İttifak Holding Konyaspor maçının fonunda kullanılan ses efektlerinde Fenerbahçe kulübü aleyhine tamamen uygunsuz bir tezahürat duyulmuştur. Fark edilmeden yanlışlıkla yayınlanan ve hemen kaldırılan bu tezahürattan dolayı tüm Fenerbahçe camiasından içtenlikle özür dileriz. İlgili tezahüratın derhal sistemden çıkarılarak gerekli önlemlerin hızla alınacağını, ayrıca yayınlarımızda kullanılan tüm ses efektlerinin uygunluğuna dair detaylı bir incelemenin de başlatıldığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.

You cannot copy content of this page