Ömer Faruk Genç Kimdir?

02.01.2021
Ömer Faruk Genç Kimdir?
Ömer F. Genç şu anda ABD'de yaşayan bir akademisyen. Daha önce Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) İşletme Bölümü'nde Strateji ve Uluslararası İşletme bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. 
AGÜ'ye katılmadan önce Minnesota Eyalet Üniversitesi Mankato'da Yardımcı Doçent olarak çalıştı.
Genç, Doktora derecesini Uluslararası İşletme / Strateji alanında Temple Üniversitesi'nden almıştır, University of Illinois at Urbana-Champaign'den Finans alanında Master (MSF) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye'de İşletme alanında Lisans derecesine sahiptir.

Dr. Genç’in mevcut araştırma ilgi alanları arasında sınır ötesi birleşme ve satın almalar (Birleşme ve Satın Almalar), şirketlerin rekabet gücü, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ'ler) uluslararasılaşması, CEO tazminatı, melek yatırımcılar ve yeni başlayanlar ve döviz kuru riski bulunmaktadır. Dr. Genç, çeşitli konferanslarda sunum yapmıştır ve 2014 Uluslararası İşletme Akademisi (AIB) Güneydoğu Bölümü Yıllık Konferansı'nda "Stratejik Yönetim Alanında En İyi Bildiri Ödülü" ve "En İyi Öğrenci Bildirisi" ödülünü almıştır. Uluslararası İşletme Akademisi (AIB) Kuzeydoğu Bölümü 2010 Yıllık Konferansı.

Ömer F Genç 2011'den beri öğretmenlik yapıyor ve Minnesota Eyalet Üniversitesi ve Temple Üniversitesi'nde çeşitli dersler verdi. Dr.Genç'in öğretim portföyünde Global Business Policies (Strategy Capstone), Global Strategic Management, Fundamentals of International Business, International Marketing ve Export Administration yer almaktadır. 2012 yılında Temple Üniversitesi'nde Öğretimde Yüksek Lisans İnovasyon Asistanı Ödülü'nü almıştır. İşletme Akademisi (AOM) ve Uluslararası İşletme Akademisi (AIB).
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page