Son Yaz Soner Sancaktar Kimdir?

01.01.2021
Son Yaz Soner Sancaktar Kimdir?

Son Yaz dizisinde Soner Sancaktar karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Halil Babür.

Halil Babür Kim?

26 Haziran 1987 tarihinde Bitlis’te doğdu. Ailesiyle birlikte 3 yaşına kadar Bitlis’te yaşadıktan sonra İstanbul’a yerleştiler.

İlkokulu ve orta öğrenimini Üsküdar Selimiye İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra yine Üsküdar’a yer alan Burhan Felek Lisesi’nde lise eğitimini tamamladı.

Üniversite eğitimini ise Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü tamamlamıştır. Lise yıllarındayken tiyatro ile tanışan Halil Babür, Martı, Gergedanlar ve Yaprak Dökümü gibi oyunlarda rol almıştır. Lise eğitimi tamamladıktan hemen sonra AÇOK isimli bir tiyatro kulübünde yer almıştır.

Tiyatro kulübünde bir sene kadar yer aldıktan sonra Burhan Felek Lisesi’nin tiyatro oyunlarını hocasıyla beraber yönetmiştir. Daha önce Tiyatro sahnelerinde yer aldığı ufak oyunların haricinde ilk ciddi projesini 2005 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda sergilenen ve Eftal Gülbudak’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Köy Seyirlik’ oyunlarında yer alarak gerçekleştirmiştir. AÇOK tiyatro grubundan ayrılmasından sonra, İstanbul Yeni Sahne tiyatrosuna oyuncu olarak başlamıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page