İsmail Arzık kim nereli?

25.12.2020
İsmail Arzık kim nereli?

Sabah gazetesinden Mehmet Boncuk’un haberine göre;

Kilis’in Musabeyli ilçesinin Doğruca köyünde yaşayan 15 yaşındaki E. Ö. babasının çalıştığı su deposunda 4 çocuk babası 40 yaşındaki İsmail Arzık’ın tecavüzüne uğradı.

Zanlı 3 yıl boyunca da “Seni seviyorum, evleneceğim, başkasına söylersen de öldürürüm” gibi tehditlerle tecavüzü sürdürdü.

Tarlada çalışırken rahatsızlanınca koronavirüse yakalandığı sanılarak hastaneye kaldırılan E. Ö.’nün hamile olduğu ortaya çıktı.

BEBEK, DEVLET KORUMASINDA

İsmail Arzık gözaltına alındı, hastanede doğan bebek ise devlet korumasına alındı. 12 gün tutuklu kalan Arzık avukatlarının itirazı sonucu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ailenin avukatı İbrahim Halil Demircioğlu’nun birçok kez tekrar tutuklanması için dilekçe vermesine karşın “Mağdurun tahliyeye itiraz hakkı yok” denilerek olumsuz yanıt verildi.

İsmail Arzık’ın katılmadığı Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan söz konusu davanın ilk duruşmasına, mağdur kızın anne ve babası ile avukatları, ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının temsilcileri katıldı.

Duruşmada ilk tecavüzten sonra tehditlerden korktuğundan, diğer tecavüzlere de boyun eğdiğini anlatarak, hamile olduğumu öğrenince, ‘çocuğu düşür’ dediğini belirtti.

TEHDİT EDİLDİK

Kızın babası Ş. Ö. ise “Sanığın kardeşi hastaneye giderek, şikayeti geri çekmesi için kızımı tehdit etmiş” dedi.

Anne S. Ö’de, “Bu adam ciğerimi yaktı, kızıma 3 yıl boyunca tecavüz etti. Cumhurbaşkanımızdan Adalet Bakanımızdan bizi yakan ateşe bir su atılmasını istiyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page