Abdullah Gülücü, Yakup Gülücü, Nasreddin Halbaba, Mehmet Zarif Gündoğan

24.11.2020
Abdullah Gülücü, Yakup Gülücü, Nasreddin Halbaba, Mehmet Zarif Gündoğan

Hürriyet’in haberine göre;

Hatay’da 13 yaşındaki küçük bir kıza tecavüz eden şahıslar.

Abdullah Gülücü, Yakup Gülücü, Nasreddin Halbaba ve Mehmet Zarif Gündoğan isimli kişiler, yaklaşık 40 yıla yakın hapis cezası aldı.

Bu dört isim de ceza alacağını öğrendiği için yurtdışına kaçtı.

İlk olay Ocak 2014’te yaşandı. Dosyaya göre, ailesine destek olmak amacıyla hafta sonları bir paketleme fabrikasında çalışan Ş.U. adlı o dönem 13 yaşındaki küçük kız, aynı fabrikada çalıştığı Selma Akın (41) ile beraber eve dönüyordu. Akın bir süre sonra, Ş.U.’yu farklı bir sokağa yönlendirdi.

Akın işbirliği yaptığı Gülücü’nün Ş.U.’yu zorla otomobile bindirmesine yardımcı oldu.

Gülücü otomobilini hareket ettirirken Akın kendisine “Ş.’nin işini bitir geri getir seni burada bekliyorum” ifadesini kullandı.

Gülücü, Ş.U.’yu, zeytinliklerin olduğu ıssız bir yere götürerek ona tecavüz etti. Gülücü ve Akın, Ş.’yi yaşananları ailesine anlatması durumunda “Babanı öldürürüz, seni pavyona attırırız, tarlada ağaca bağlarız” diyerek tehdit etti.

Bu olaydan bir sene sonra Ocak 2015’te Ş.U.’yu, sokakta arkadaşları ile oyun oynadığı esnada zorla alıkoydular.

Bu sefer, Yakup Gülücü’nün yanı sıra, Mehmet Zarif Gündoğan (26), Nasreddin Halbaba (26) ve M.M. (26) de otomobilin içindeydi. Küçük çocuk mahkemede, bütün sanıkları bir bir teşhis etti. Bahsi geçen araçta kimin hangi koltukta oturduğunu dahi belirten Ş.U., söz konusu şahısların yanında olan M.M.’nin ise o gün kendisine dokunmadığını söyledi.

SELMA AKIN DIŞINDA HEPSİ REDDETTİ

31 Temmuz 2015 tarihinde gözaltına alınan şüphelilerden Selma Akın haricinde, diğerleri verdikleri ifadede suçlamaları reddetti. Ancak Selma Akın verdiği ifadede Abdullah Gülücü ile hareket ettiğini söyledi.

Daha sonra söz konusu kişiyiz tanımadığını, ilk ifadesinde baskı altında onu söylediniz belirtti. fakat yapılan teknik araştırma da bir sene içerisinde 378 kere bu kişi ile telefonda görüştüğü ortaya çıktı.

MAHKEME SONA ERDİ

Beş senedir tutuksuz yargılanan sanıklardan Abdullah Gülücü 28 yıl 9 ay, kardeşi Yakup Gülücü 37 yıl 8 ay, Selma Akın 14 yıl, Nasreddin Halbaba ile Mehmet Zarif Gündoğan ise 36’şar yıl 3’er ay hapis cezası aldı.

Sanıklar Ö.M. (25), M.M. (26) ile M.N. (52) ise beraat etti.

Hapis cezası alan sanıklardan sadece Selma Akın tutuklandı. Zira Abdullah Gülücü, Yakup Gülücü, Nasreddin Halbaba, Mehmet Zarif Gündoğan’ın ceza aldıklarını anladıkları için yurt dışına kaçtıkları öğrenildi.

Kaynak: Hürriyet

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page