ASELSAN İbrahim Bekar Kimdir?

12.11.2020
ASELSAN İbrahim Bekar Kimdir?

1972 yılında Sivas’ta doğmuştur. 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi
Makina Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Akron Üniversitesi’nde 1999 yılında yüksek lisans, 2003 yılında doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

Kısa bir doktora sonrası araştırma dönemi ardından 2003 yılında Intel Corporation’da Teknoloji Geliştirme Mühendisi olarak çalışma hayatına başlamış ve bu şirkette 2014 yılına kadar Uzman Mühendis, Teknoloji Geliştirme Müdürü, Proses Geliştirme Müdürü gibi çeşitli görevler yürütmüştür.

Kurumdaki çalışmalarını teknoloji yönetimi, ileri üretim ve süreç geliştirme konularında yoğunlaştırmıştır.

2014 yılında Türkiye’ye dönerek önce TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) bünyesinde yer alan Malzeme Enstitüsü’nde Müdür Yardımcısı, ardından MAM’da Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

Bu merkezde sanayiye katma değer sağlayacak ileri teknolojilerin geliştirilmesi ve transfer edilmesi yönündeki çalışmaları yönlendirmek ve stratejik projelerin koordinasyonunu sağlamak gibi görevler üstlenmiştir.

Bunun yanı sıra Avrupa Birliği Ufuk 2020 NMBP (Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, Biyoteknoloji ve İleri Üretim ve Proses)
program komitesinde de Türk delegesi olarak bulunmuştur.

2018 yılının başında ASELSAN Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri (UGES) Sektör Başkanı ve ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page