Hande Çinkitaş kimdir, Hande Çinkitaş olayı ne?

06.11.2020
Hande Çinkitaş kimdir, Hande Çinkitaş olayı ne?

İstanbul Kadıköy ilçesinde İçerenköy’de 4 Ocak 2001 tarihinde öldürülen küçük kız.

Hande henüz 12 yaşındaydı ve 6. sınıfta ( o dönemde Orta 1) okuyordu.

Hande, ikamet ettiği evde ölü bulunmuştu ve fail veya failleri o günden beri bulunamamıştı.

Polisin kriminal ve olay yeri incelemeleri neticesinde;

Hande’nin başına çekiçle vurulmuş, boğazı ve sağ el bileği kesilmişti. Ancak fail veya failler yakalanamamıştı. Ayrıca 13 noktada bıçak darbesi vardı.

O dönemki teknoloji ile ulaşılamayan izlere, günümüz teknolojisiyle ulaşıldı. Yapılan saç incelemesi sonucunda Hande’nin babası Nezih Çinkitaş ile üvey annesi Şehnaz Çinkitaş gözaltına alındı.

Sorguda her iki şahsın da suçu birbirlerine attığı öğrenildi. Hakim, her iki şahsı da iki ayrı suçtan tutuklama kararı verdi. Suçlardan biri canavarca hisle öldürmek, diğeri ise alt soydan akrabayı öldürme.

GERÇEĞİN PEŞİNDE’YE KONU OLMUŞTU

Hande cinayeti 2017 senesinde o dönem TV8’de yayınlanan, Serap Paköz’ün sunduğu Gerçeğin Peşinde’ye de konu olmuştu.

O dönem Hande Çinkitaş’ın teyzesi Hale, baba Nezih Çinkitaş ile ilgili bir iddia ortaya atmıştı. Ablasının Nezih Çinkitaş ile evli olduğu zamanlarda onlara kalmaya gittiğini ve uyuduğu esnada üstündeki yorganın açıldığını söyleyen teyze Hale bunu Nezih Çinkitaş yaptığını iddia etmişti.

FOTOĞRAF: SUNUCU SERAP PAKİZ İLE HANDE’NİN BABASI N.Ç.

Yine Nezih Çinkitaş’ın öz kardeşi Nesrin de 13-14 yaşlarındayken ağabeyi Nezih Çinkitaş’ın kendi yattığı odaya girdiğini belirtmişti.

Bu iddiayı destekleyen bir açıklama da Nezih Çinkitaş’ın o dönem hasta olan babasının bakıcısının stüdyoya telefon ile bağlanmasıyla gerçekleşti.  Bakıcının açıklamaları tercüman aracılığıyla çevrilmiş ve bakıcı konuşmasının arasında “Nezih Çinkitaş pedofil” demişti.

You cannot copy content of this page