MASAK Başkanı Hayrettin Kurt Kimdir?

24.10.2020
MASAK Başkanı Hayrettin Kurt Kimdir?

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlayan Hayrettin Kurt, TBMM’de bir süre hukuk danışmanlığı yaptıktan sonra, Denizcilik Müsteşarlığında Denizcilik Uzmanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Dışilişkiler ve AB Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında I. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında Türkiye Atom Enerjisi Kurumunda Atom Enerjisi Komisyonu üyesi olarak görevlendirildi.

2018/11964 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu üyesi olarak bir süre görev yaptıktan sonra 2018/108 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne Genel Müdür olarak atandı. Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesinde (DEK-TMK) Denetim Kurulu Başkanı ve Hukuk Çalışma Grubu Başkanı olarak da meslekî çalışmalarını sürdürmektedir.

Türk Uluslararası Gemi Sicili konulu yüksek lisans yapmış olup halen kamu hukuku alanında doktora çalışmasına devam etmektedir.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Halen T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Hayrettin Kurt, 1 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

24 Ekim 2020 tarihinde Masak Başkanlığına asaleten atandı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page