Nootropil nedir neye yarar, Nootropil yan etkileri neler?

20.10.2020

Nootropıl adlı ilaç sinir sistemi rahatsızlıklar içindir.

Nootropikler, öğrenme, hafıza, dikkat ve farkındalık gibi bilişsel süreçleri, yatıştırıcı veya uyarıcı etki ile bağlantılı olmaksızın geliştirir.

Nootropıl, doktorunuzun tavsiyesi ve yazmasıyla kullanılır.

KULLANIM AMACI

Erişkinlerde

– Hafıza kaybı, dikkat eksikliği ve araç kullanma yeteneğinin kaybı gibi bulgularla seyreden psiko-organik sendromların belirtiye yönelik (semptomatik) tedavisi amacıyla kullanılır.

Ayrıca;

– Kortikal kaynaklı miyoklonus (bir veya daha fazla uzuvda veya gövdede kısa, ani (“flaş-benzeri”) kas kasılmaları) tedavisi (tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte);

– Baş dönmesi ve ilişkili denge bozuklukları (vazomotor veya psişik kökenli sersemlik hissi hariç) için de kullanılır.

Çocuklarda ise

8 yaş ve üzeri çocuklarda konuşma terapisi gibi uygun yaklaşımlar ile birlikte disleksi (okuma/yazma güçlüğü) tedavisinde kullanılır.

İlacı ATC Kodu:N06BX03

İlacın etkin maddesi:Pirasetam

İlacın fiyatı:19,33 TL (EKİM 2020)

Reçete durumu:Normal reçete ile satılır.

Yan etkileri:Aşırı hareketlilik, sinirlilik, aşırı huysuzluk, kaygı, zihin karışıklığı

KULLANIM ŞEKLİ

Günlük önerilen doz; 2.4g (3 tablet) – 4.8g’a (6 tablet) kadardır.

Gün içerisinde 3 tableti sabah, öğlen ve akşam 1’er tablet veya 6 tableti sabah, öğlen ve akşam 2’şer tablet şeklinde almanız önerilir.

Önemli Uyarı: Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir hizmetlerimiz yoktur. Ayrıca sitemizde tıbbi hususlarda yardım ya da danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik ya da güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız ve söz konusu ilacın prospektüsünü dikkatli okuyunuz.

You cannot copy content of this page