Osman Çur kimdir nereli?

22.09.2020
Osman Çur kimdir nereli?

Adı sosyal medya sitesi Twitter‘da gündeme gelen şahıs.

Hakkında #osmançurtutuklansın etiketi ile gündem oluşturuldu.

Mardin Kızıltepe’de yaşadığı belirtilen şahsın hakkında, İsviçre’den gelen yeğeni Z .Ç.’ye tecavüz ettiği ve genç kızın intihara teşebbüs ettiği iddiaları var.

Çur hakkındaki şikayet üstüne şahıs gözaltına alındı. Ancak daha sonra serbest bırakıldı. Twitter üzerinde binlerce insan olayın üzerine gidilmesi için seslerini duyurmaya çalıştı.

Aşağıdaki bilgiler Haber Motto’dan alıntıdır. İşte o iddialar:

Hakaret ve tehditler başladı

Osman Çur’un serbest bırakıldığını duyan Z.Ç., bir kez daha intihar girişiminde bulunurken, hastaneye kaldırılarak midesi yıkandı. Bu sırada avukatların Osman Çur’un tutuklanması amacıyla karara itiraz dilekçeleri de reddedildi. Aile fertleri Z.Ç.’nin İsviçre’de yaşayan annesini arayarak şikayeti geri çekmesini isterken, hakaret ve tehditlerde bulunmaya başladı.

Rapor geldi, zanlı tutuklandı

Bir süre sonra Z.Ç.’den alınan DNA örnekleri ile Osman Çur’dan alınan DNA örnekleri Jandarma Kriminal Laboratuvarı’na gönderildi. Hazırlanan uzmanlık raporunda Z.Ç.’nin göstermesi sonucu toplanan delillerde Osman Çur’un DNA’sı ile uyumlu meni bulunduğu tespitine yer verildi. Bunun üzerine Z.Ç.’nin avukatları, Osman Çur’untutuklanması talebiyle mahkemeye başvuruda bulundu. 14 Eylül günü gözaltına alınan Osman Çur “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlaması ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: https://habermotto.com/artik-midemiz-kaldirmiyor-oz-yegenine-tecavuz-etti/

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page