Sadan Hanım kimdir, Sadan Ünüvar kimdir?

19.09.2020
Sadan Hanım kimdir, Sadan Ünüvar kimdir?
Alzheimer hastalığının günlük yaşama etkilerini ve korunma yollarını anlatacak için ilk belgesel sinema filmi ise Türkiye’de çekildi. Film, ünlü belgesel yönetmeni Göksel Gülensoy’un Kadıköy Moda’da yaşayan kayınvalidesi Sadan Ünüvar’ın alzheimera yakalanmasının ardından çekildi.

Filmin başrol oyuncusu 94 yaşındaki Sadan Ünüvar, 2013’ten beri Alzheimer’la mücadele ediyor.

Sadan Hanım, kendini 30 yaşında ve Heybeliada’da yaşıyor sanıyor.
Çocuklarını ve torunlarını tanıyamayan ve her zaman ada ile alakalı sorular soran Sadan hanım eski bir İstanbul’lu.
CANDAN ERÇETİN İLE KLİP ÇEKİLDİ

Sadan Hanım’ın Facebook hesabında 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü için şu açıklama paylaşıldı:

Türkiye’nin en beğenilen sanatçılarından Candan Erçetin ile geçtiğimiz hafta içinde Sadan Hanım Film Müzikleri’nin ilk parçası “Sakın Bırakma” şarkısı için klibimizi çektik.

Kilibin yönetmenliğini Sadan Hanım Filmi’nin de yönetmeni Göksel Gülensoy gerçekleştirdi. 40 kişilik set ekibi Sadan Hanım’ın Moda’daki evinde çalıştı. Sadan Hanım filminin seti olan evde Candan Erçetin “Sakın Bırakma” parçasının notaları ile film içine yolculuk yaptı.

Sakın Bırakma Klibi 21 Eylül Dünya Alzheimer günü nedeniyle Türkiye Alzheimer Derneği’nin çalışmalarında farkınladık oluşturmak için tüm dijital platformlarda yayında olacak.

Sadan Hanım Filmi ünlü sanatçıları, yoğun emek veren ekibi, doktorları, danışmanları ve evin “Kraliçesi” Rahmetli Sadan Hanım’ın imzasıyla Alzheimer Hastalığı’na global bir farkındalık oluşturacak. Türk sineması bunu başaracak…

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’ne sadece 2 gün kaldı, Türkiye Alzheimer Derneği’nin web sitesinden hastalık hakkında bilgi almak, hastalık konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için http://www.alzheimerdernegi.org.tr adresini ziyaret edebilir ve siz de Alzheimer için farkındalık oluşturabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page