Mehrali Ecer Kimdir?

18.09.2020
Mehrali Ecer Kimdir?

Mehrali Ecer, Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2004 – 2006 yılları arasında BOTAŞ Bakü Tiflis Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Proje Direktörlüğünde Çevre Denetçisi olarak çalıştı.

2006 yılında Mülga Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünde Çevre Mühendisi olarak göreve başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında, Sera Gazlarının İzlenmesi ve Emisyon Ticareti Şube Müdürlüğü ve İklim Değişikliği Dairesi Başkanlığı görevlerini yürüttü. 23/7/2018 tarihi itibari ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı olarak görevlendirildi.

Japonya’da, JICA tarafından düzenlenen “Kyoto Protokolü Esneklik Mekanizmalarına Yönelik Kapasite Geliştirme” adlı 2 aylık eğitim programına katılım sağladı.

Ayrıca; 2007 yılından beri Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi kapsamında gerçekleştirilen uluslararası toplantılara katılım sağlamıştır.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı Bakanlığı görevinde bulunan Ecer, 26 Haizran 2019 tarihindei kararname ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne atandı.

AB dâhil birçok uluslararası projenin yürütülmesinde çeşitli görevler aldı. Mehrali Ecer, evli ve 2 çocuk babasıdır.

You cannot copy content of this page