Hırsız Üzdü, Polis Sevindirdi

17.09.2020
Hırsız Üzdü, Polis Sevindirdi

Geçen hafta yaşanan olayda Gümbet Mahallesi’ndeki Jukebox isimli mekana müşteri olarak gelen şahıs, hesabı ödedikten sonra bahşiş kutusundaki 700 TL’yi de alıp gitmişti. Babasının işlettiği mekanda çalışan 17 yaşındaki Ferdi Boran Kutlu, basketbol ayakkabısı almak için 2 haftadır açmadığı bahşiş kutusundaki paraların çalınmasıyla büyük üzüntü yaşamıştı. 

Hırsızlık zanlısını yakalayan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında Ferdi Boran’a da basketbol ayakkabısı ve basketbol topu hediye etti. Hediyeyi gence takdim eden Başkomiser Fevzi Söztutar, yürüttükleri çalışma sonunda hırsızlık zanlısını yakalandıklarını dile getirerek “Biz Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında kardeşimize hediye takdim etmek istiyoruz, eğer kabul etmek isterseniz” dedi. 

Hediyeyi alınca çok mutlu olan ve polislere teşekkür eden Ferdi Boran Kutlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Ayakkabıyı almak için çok çalışmıştım, adam da çalınca yapacak bir şeyim kalmamıştı. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ferdi’nin üvey babası Kaya Ören ise hırsızlık zanlısını sabıka kaydı yoksa affedeceğini dile getirerek şunları ifade etti:

“Türk polisine çok teşekkür ediyorum. İnce eleyip sık dokudular, alakadar oldular. Zaten polisimize güveniyorduk. Bodrum’da emniyet teşkilatı çok güzel çalışıyor. Hırsızlık şüphelisinin yakalanacağını biliyorduk. Şahsın kim olduğunu bilmiyoruz. Ama kendisiyle görüşmek isterim, daha önce sicil kaydı yoksa affetmek isterim. Siciline işlenmesin isterim. Fakat daha önce işlediği suçlar varsa şikayetimizden vazgeçmeyiz” dedi.

Öte yandan muavinlik yaptığı öğrenilen hırsızlık zanlısı 39 yaşındaki E.D., Asayiş Büro Amirliği ekiplerince Bodrum Otogarı’nda yakalanıp bugün adliyeye sevk edilmişti. Adli makamların karşısına çıkarılan şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page