Komiser yardımcılığı sınavı ne zaman? Nasıl Hazırlanmalı ?

16.09.2020
Komiser yardımcılığı sınavı ne zaman? Nasıl Hazırlanmalı ?

Başpolis Memurları ve Kıdemli Başpolis Memurlarına Yönelik İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı başvuru şartları da belli oldu. Polis Akademisi Başkanlığı, komiser yardımcılığı sınavı başvurularının Personel Bilgi Sistemi üzerinden alınacağını belirtti.

Bunun yanı sıra meslekten komiser yardımcısı alımları için henüz bir açıklama yapılmadı, fakat başpolislerin komiserlik mülakatlarından sonra yazılı sınav için bir açıklama bekleniyor. Peki sınava hazırlanmak için nasıl bir yol izlemeliyiz. ?

Öncelikle görevi başındaki bir polis memurunun yazılı sınava hazırlanması için pek vakit bulması mümkün değil, hazırlanmadan bu sınavı kazanmakta hiç mümkün değil. Bu yüzden önerimiz piyasada bulunan kitaplardan bir konu anlatım ve bir adet soru bankası kitabı almanız, aynı zamanda boş zamanlarınızda özetler okumanıza ve test çözmenize yardımcı olarak bir Mobil Uygulamayı telefonunuza yüklemeniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=kusoqlu.komiserlik

Yukarı bulunan linkteki mobil uygulama sayesinde sizde sınavda güzel bir başarı elde edebilirsiniz. Uygulamanın mantığı kısa özetlerle akılda kalıcı bilgileri öğrenmenizi sağlamak ve pratik test sistemi ile soru çözmenize yardımcı olarak sizi başarıya ulaştırmak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi bünyesinde ki Polis Memurlarının Komiser Yardımcısı olabilmesi için yapılan bu sınavda soru dağılımı aşağıdaki gibidir.

***Soru Dağılımı
Anayasa ve İdare Hukuku (%20)
Polisi ilgilendiren mevzuat (%30)
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (%10)
İnsan Hakları (%10)
Ceza Muhakemesi Hukuku (%10)
Güncel ve Kültürel Konular (%10)
Ceza Hukuku (%10)

You cannot copy content of this page