Mehtap Balaban kimdir, Mehtap Balaban olayı ne?

13.09.2020
Mehtap Balaban kimdir, Mehtap Balaban olayı ne?
Twitter üzerinden İslam dinine hakaretler eden şahıs.

Bu mesnetsiz iftiraları sonrasında Twitter’da hakkında tutuklanma talebiyle paylaşımlar yapıldı.

Binlerce insan MehtapBalabanTutuklansın tagıyla beyanlarda bulunuyor.

Sanatçı Umut Mürare’nin gündeme taşıdığı başlık trend topic oldu.Umut Mürare’nin paylaşımları sonrasında özür dileyeceği yerde “Buna dikkat edin arkadaşlar trolldür” açıklaması yapan şahsa Mürare yanıtını “Bana trol diyen zavallı Sen bana kafa yoracağına, otur da İslam’a ve Müslümanlara ettiğin o iğrenç hakaretlerin hesabını hakim karşısında nasıl vereceğine kafa yor @patso_patso” cümlesiyle verdi.

HESABININ ADINI DEĞİŞTİRDİ

Söz konusu şahsın daha sonra hesabının adını değiştirdiği görüldü.

Bir kullanıcı yeni hesap adını ve görüntüsünü şu ifadelerle paylaştı:İşte konuyu duyuran Umut Mürare’nin konu hakkında yazdığı yorumlar ve paylaştığı fotoğraflar:“Sosyal medya hesaplarından İslam’a ve Müslümanlara ağır hakaretler eden Mehtap Balaban Tutuklansın Twitter ID’si: 1268976105551265795”

“Sırf şu attığı tweet için Diyanet İşleri Başkanlığının ve tüm imamların/hocaların bu hadsize dava açıp haddini bildirmesi lazım”“Hep beraber yazalım lütfen! İslam’a ve Müslümanlara hakaret eden Mehtap Balaban Tutuklansın.

“Kıymetli bakanlarım Süleyman Soylu ve Abdülhamit Gül! Sosyal medya hesaplarından İslam’a ve Müslümanlara ağır hakaretler eden ve istisnasız her paylaşımında nefret kusan Mehtap Balaban Tutuklansın. Lütfen gereğini yapınız. Bu bir suç ihbarıdır! Lütfen patso_patso isimli Twitter kullanıcısı hakkında gereğini yapınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page