Şehit polis memuru Buket Keleş’in annesi: Kızımın kanını yerde koymayın

İzmir’de, uyuşturucu etkisinde kullandığı araçla kontrol noktasında görev yapan polis memuru Buket Keleş’i çarparak şehit eden hapis cezası verilip, ertelenmesine şehit polisin ailesi tepki gösterdi.

İzmir’de geçtiğimiz yıl 19 Kasım günü, Adnan Menderes Havalimanı kontrol noktası yakınında meydana gelen kazada, Torbalı yönüne giden Sedat A. yönetimindeki 43 DA 218 plakalı minibüs, yolun karşısına geçen polis memuru Buket Keleş’e çarpmıştı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alınan Keleş, 8 gün sonra yaşam savaşını kaybederek, şehit olmuştu.

POLİSİ ŞEHİT ETTİ, İYİ HAL İNDİRİMİYLE 4 YIL 5 AY CEZA ALDI

Gözaltına alınan A.’nın yapılan tahlillerde uyuşturucu hap ve esrar kullandığı ortaya çıktı. Tutuklanan A., avukatının itirazı üzerine serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma sonunda Sedat Ayverdi hakkında ‘Bilinçli taksirle insan öldürme’ suçundan dava açıldı. İzmir 30’ncu Asliye Mahkemesi’nde görülen davada, tutuksuz sanık, önce 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra bilinçli taksir gerekçesiyle 5 yıl 4 aya çıkarılan ceza, iyi hal indirimiyle 4 yıl 5 ay 10 güne düşürüldü.

Mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

“CAYDIRICI BİR CEZA DEĞİL, KABULLENEMİYORUZ”

Şehit Buket Keleş’in Kırşehir’de yaşayan ailesi mahkeme kararına tepki gösterdi. Baba Hamdi Keleş (56), “Bu ceza caydırıcı bir ceza değil. Biz bu cezayı kabullenemiyoruz. Avukatımız itiraz etti. İnsanların birilerini öldürmesi bu kadar kolay mı? Onun için biz çok üzüntülüyüz. Ben onu ne hayallerle büyüttüm” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın