Elif Sarı Kimdir?

24.08.2020
Elif Sarı Kimdir?
Sosyal medyada tutuklanması isteği doğrultusunda hakkında başlık açılan kişi.

Birçok insan uygunsuz fotoğraflar paylaştığı ve yazışmalarda bulunduğu için Elif Sarı adlı şahıs hakkında paylaşımlarda bulundu.

Söz konusu şahsın küçük kız çocuğunu da bu paylaşımlarına alet etmesi insanların tepkisini çekti.

GAZİANTEP, KARABÜK, BARTIN
Elif Sarı’nın ınstagram’daki fotoğraflarından birden çok hesaba sahip olduğu anlaşılıyor.

Örneğin bir hesabında Antepli adını kullanırken bir başka hesabında Bartın ve Karabük bilgisini paylaşıyor.

Uygunsuz birçok fotoğrafını yayınlamak istemediğimiz şahsın, nispeten daha uygun olabileceğini düşündüğümüz bazı fotoğraflarını burada paylaşıyoruz.

ERKEK ÇIKTI

Bu arada söz konusu fotoğrafları paylaşan @elif.antplii isimli/rumuzlu İnstagram hesabını kullanan Y.E. isimli erkek şahıs Gaziantep ilinde yakalanarak hakkında adli işlemler başlatıldı.

İşte fotoğraflarından birkaçı:

BAKANLIK AÇIKLAMADA BULUNDU

Bu arada söz konusu şahısla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı web sitesinden bir açıklamada bulundu.

Açıklama şu şekilde:
Sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınlayan ve çocuğunu buna alet eden şahıs hakkında aşağıdaki açıklamanın kamuoyu ile paylaşılması gereği duyulmuştur;

Söz konusu görüntülerin tespit edilmesi sonrası ivedi olarak Bakanlığımız tarafından gerekli takip başlatılmıştır.

Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’na ilgili görüntülerdeki kişinin tespiti ve gereğinin yapılmasına ilişkin resmi yazı gönderilmiştir.

Görüntülerde yer alan mağdur çocuğumuz için uygun sosyal hizmet modelinin belirlenmesine yönelik çalışmalar Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından sürdürülmekte olup, çocuğumuzun bu sağlıksız ortamda kalmaması için gerekli işlemler yapılacaktır.

Çocuğunu ihmal ve istismara sürükleyen şahıs hakkında kimlik tespitinin yapılması sonrasında Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından suç duyurusunda bulunulacaktır.

Çocuklarımızı ihmal ve istismara açık hale getirecek, toplumsal değerlerimizin yozlaştırılmasına yol açacak her durumun karşısında ve çocuklarımızın yanında olmaya, onların üstün yararını gözeterek çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page