Musa Orhan Kimdir?

18.08.2020
Musa Orhan Kimdir?
Uzman çavuş olarak görev yapıyordu.

Uzman çavuş olarak görev yapan Musa Orhan hakkında Twitter’da Musa Orhan tutuklansın etiketiyle yüzbinlerce insan paylaşımda bulunuyor.

MUSA ORHAN OLAYI NE?Basında ve sosyal medyada hakkında çıkan haberlere göre, Musa Orhan tarafından İ.E adlı 18 yaşındaki kız alıkonuldu.

Haberlere göre Musa Orhan, genç kızı 20 gün evde alıkoyarak ona saldırıda bulundu.

Daha sonra İ.E., Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar girişiminde bulundu. Bu gelişme sonrasında 16 Temmuz’dan beri hastanede yaşam mücadelesi veren genç kız, 18 Ağustos 2020 tarihinde vefat etti.Bazı basın organlarında Musa Orhan’ın ifadesinde “sarhoştum” açıklanmasına yer verdiği bilgisi yer aldı.

Birçok milletvekili ve siyasetçi konu hakkındaki tepkilerini dile getirirken söz konusu şahsın serbest olduğu bilgisine ulaşıldı.İ.E.’nin ailesinin, hukuksal anlamda destek alabilmesi için İnsan Hakları Derneği Batman Şubesi’ne başvurduğu öğrenildi

Konu meclise taşınarak konu hakkında Adalet Bakanı’na, yanıtlaması için soru önergesi verildi.
Haluk Levent: Kötüler Her Meslekte Olabilir

Sanatçı Haluk Levent konuyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak kötü insanların her meslekte olabileceğini ifade etti. Levent, paylaşımında şu cümlelere yer verdi:

“Devletin üniformasının yerlere düşürülmesine izin vermeyin. Kötüler her yerde her meslekte olabilir. Tecavüzcünün tacizcinin sağcısı solcusu, memuru, askeri olmaz. Musa’nın o üniformayı giymeye ve onu kirletmeye hakkı yoktur. Kimse de onu korumasın.”
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page