Oktay Arslan Kimdir?

15.08.2020
Oktay Arslan Kimdir?
A³ by Airbus’ta AI / Robotik Yazılım Mühendisiyi. Wayfinder projesindeki çeşitli özerklik görevleri üzerinde çalışıyor.

KARİYERİ

Daha önce, Tesla Inc.’de Otopilot Departmanının Otopilot Yazılım Mühendisiydi.

Bu görevde, Tesla’nın Model S, E, X arabaları için davranış planlama, yol planlama ve kontroller gibi araç zekası yazılımının geliştirilmesine katkıda bulundu. Tesla Inc’deki görevinden önce, Voyage Auto, Inc.’de Robotik Araştırma Mühendisiydi, sürücüsüz taksiler için hızlı, güvenilir hareket planlama ve kontrol yazılımlarının geliştirilmesinden sorumluydu.

Akademik araştırma ilgi alanları arasında hareket planlama, makine öğrenimi, bilgisayarla görme, çok ajanlı sistemlerin kontrolü, dinamik modelleme, rehberlik, navigasyon ve robotik sistemler ve otonom araçlar için kontrol yer alıyor.Tesla ve Voyage’a katılmadan önce, NASA / Caltech Jet Propulsion Laboratuvarı’nda Robotik Teknoloji Uzmanı olarak çalıştı ve çeşitli projelere katkıda bulundu ve çeşitli robotik platformlar için karar verme ve planlama yazılımlarının geliştirilmesine öncülük etti.

Doktora çalışmaları sırasında, Mitsubishi Electric Araştırma Laboratuvarlarında araştırma stajyeri olarak çalışma fırsatı oldu ve Aurora Flight Sciences’ta Rehberlik, Navigasyon ve Kontrol Mühendisi olarak Co-op yaptı ve burada üst düzey rota planlayıcısını tam olarak geliştirdi.

Otonom Hava Kargo Hizmet Sistemi (AACUS) sırasında otonom Boeing helikopteri ölçeklendirildi.EĞİTİMİ

Doktora eğitimi aldı. Robotik derecesi, çift MS Georgia Institute of Technology’den Bilgisayar Bilimi ve Havacılık Mühendisliği diplomaları.

Ayrıca M.S. Savunma Teknolojileri ve çift B.Sc. Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik Mühendisliği dereceleri İstanbul Teknik Üniversitesi’ndendir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page