Halı sahalar açık mı, ne zaman açılacak? Bakan Kasapoğlu açıkladı!

11.08.2020
Halı sahalar açık mı, ne zaman açılacak? Bakan Kasapoğlu açıkladı!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgından etkilenen yerlerden birisi de halı sahalar oldu. Arkadaşlarıyla ve yakınlarıyla stres atmak ve spor yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği halı saha maçları özlenen aktiviteler arasında yer alıyor. Normalleşme süreciyle birlikte halı sahalar için de net bir tarih verildi

HALI SAHALAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu 12 Ağustos itibariyle halı saha spor tesislerinin açılacağını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce şöyle bir açıklama kaydedilmişti.“Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından halı sahaların açılmasına yönelik rehber hazırlama çalışmaları devam etmekte olup, halı sahaların faaliyetlerinde uymaları gereken rehber çalışmasının tamamlanmasını müteakip Bakanlığımızca halı sahaların faaliyetlerine dair İl Hıfzısssıhha Kurullarınca karar alınabilmesine yönelik valiliklere gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Asılsız haberlerin kaynağı olduğu anlaşılan Halı Saha Futbol Federasyonu, dernek statüsünde bir sivil toplum örgütü olup yetkili resmi bir spor federasyonu değildir. Adı geçen dernek yöneticileri hakkında Türk Ceza Kanu’nun 262. maddesi (Kamu Görevinin Usulsüz Olarak Üstlenilmesi) kapsamında Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulmuştur.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page