2020 YILI PMYO ALIMLARI

10.08.2020
2020 YILI PMYO ALIMLARI

YKS tercih maratonun başlamasıyla birlikte PMYO polislik başvuruları gündemde yer almaya başladı. Polis olmak isteyen binlerce aday Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) sonuçlarından aldıkları puana göre yerleştirilecek. Sınavdan 150 baraj puanı alan adaylar PMYO tercih işlemleri yapmaya başlayacak. Bu sene 2500 kontenjanla alım yapacak olan polis adayları başvurular için gün saymaya başladı. Buna göre; PMYO Polislik başvurusu ne zaman başlıyor? Polis Akademisi 2020 TYT puanı ile polis alımı başvuru şartları nelerdir?PMYO Polislik başvuruları, YKS tercihlerinin başlamasıyla birlikte yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Polis olma hayali kuran adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan alımlarla birlikte yerleştirilecek. Sınavdan yeterli puanı alan adaylar tercih işlemleri aşamasına geçiş yapabilecek. YÖK, bu seneye mahsus olmak kaydıyla TYT baraj puanın 150 olarak açıklarken adaylar başvuru tarihini ve şartlarını merak ediyor. Peki PMYO Polislik başvurusu ne zaman başlıyor? Polis Akademisi 2020 TYT puanı ile polis alımı başvuru şartları nelerdir?PMYO POLİSLİK BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR? 2020

Polislik başvurusu, YKS tercih maratonuyla birlikte gündemde yer aldı. PMYO kontenjanı bu sene iki bin 500 olarak açıklandı. Polis olmak isteyenler gözlerini polislik başvuru tarihlerine ve şartlarına çevirdi. YKS tercihlerinin ardından polislik başvurularının başlaması bekleniyor.
POLİSLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?
Polislik başvuruları henüz başlamadı. Konuya yönelik detaylar gelince haberimizdeki yerini alacaktır. YKS tercihlerinin sona ermesinin ardından başvuruların başlanması bekleniyor. YKS ‘de tercih yapan adaylar da polis alımına başvuru yapabilecek.

POLİS ALIM KONTENJANI KAÇ OLACAK?
YKS Temel yeterlilik testinden 150 puan alan ve barajı geçen öğrenciler, Polis Meslek Yüksek Okulu tercihlerini yapabilecek. Tercih yapan öğrenciler arasından puanı en yüksek olan 2 bin 500 öğrenci, iki yıllık eğitim görecekleri Polis Meslek Yüksek Okulu’na kayıt kaptırabilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page