Sümeyra Ballı Kimdir?

27.07.2020
Sümeyra Ballı Kimdir?

Antalya’nın Elmalı ilçesinde yaşıyor.

Daha önce İstanbul’da yaşıyordu. Ahmet Tilki adlı 38 yaşındaki şahısla evlenerek Elmalı’ya yerleşti.

Bir çocuk annesi olan Sümeyra Tilki 31 yaşında.

Sabah’tan İbrahim Okumamış’ın haberine göre;

Eşi Ahmet Tilki, Elmalı Belediyesi’ne bağlı bir şirkete Başkan Halil Öztürk tarafından şoför olarak işe alındı.

Ancak bir süre sonra Tilki, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ile eşi Sümeyra Tilki (Ballı) arasında aşk ilişkisi olduğunu iddia ederek belediye şirketinden noter aracılığı ile istifa etti.

Ahmet Tilki, ihtarnameyi de sosyal medya hesabından yayınladı.

İşte söz konusu ihbarname:
“Elmalı belediyesinden istifa ettim. Bana eşimin adına kullanarak, namusumu karalayacak şekilde bize komple kurdu iftira attı diyenlere iki çift sözüm var. Asıl iftiracı yalancı olan sizlersiniz. Attığınız yalanlarınızla ve iftiralarınızla boğulup gideceksiniz. Ben kendi namusumu karalayacak kadar alçak değilim. Ben namus ve şerefini parayla satacak kadar şerefsiz değilim Allah mazlumların her zaman yanındadır. Bekleyin. Allah var gam yok” cümleleri ile paylaştı.

Buna cevaben ise Sümeyra Ballı şu açıklamayı yaptı:
Şahsım adıma, boşanma sürecinde olduğum kişi tarafından sosyal medya üzerinde ve diğer iletişim kanallarından ‘Namusumu, şerefimi, onurumu’ ayaklar altına alacak asılsız ve yersiz iftiralar, konuyla hiçbir alakam olmayan siyasi malzeme haline getirilmiş olmam,ve bir anne! bir kadın olarak iğrenç ve kumpas dolu bir senaryoya alet edilmem beni,oğlumu ve tüm ailemi yıpratmış ve psikolojik olarak yıkıma uğratmıştır.

Son dakika haberi: Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün yasak aşk skandalı! WhatsApp mesajları ortaya çıktı

Ardı arkası kesilmeyen kadın cinayetlerinin artmış olduğu şu dönemde, boşanma sürecinde olduğum kişinin ölüm tehditleriyle karşı karşıyayım. Ben Sumerya Ballı olarak şahsım ve ailemin adına hukuki sürecin başlatılması için gerekli başvuruları yapmış bulunmaktayım. Ben ve ismimin beraber anıldığı Belediye Başkanı Halil Öztürk’te olmak üzere gerekli merciilere gerekli şikayetlerde bulunulmuştur..”

BAŞKAN HALİL ÖZTÜRK: BANA KUMPAS KURULDU

Hürriyet’e konuşan Belediye Başkanı Öztürk ise şu ifadelere yer verdi:
“Göreve geldiğim günden beri bana kumpas kurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Makam şoförlüğümü yapan şahsın makam odama ve aracıma dinleme cihazı koyduğunu tespit ettim, kendisini işten attım. Kendisi defalarca beni aradı, eşinin telefonundan mesajlar attı. Hatta benim numaramdan bana mesaj attılar. Bunu nasıl yaptıklarını bilmiyorum. Savcılık ‘Biz de bulamayız’ dedi. WhatsApp görüntüsündeki numara bana ait ama yazışmalar bana ait değil.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page