Sirius Black Kimdir?

19.06.2020
Sirius Black Kimdir?

Sirius Black Kimdir?
Harry Potter’ın Prisoner of Azkaban adli kitabındaki karakter
Sirius Black, saf kan bir büyücü ailesi olan Black ailesinin varisidir.
1959 doğumlu olan Black, 1996’da ölmüştür.
Regulus Arcturus Black‘in kardeşi olan Siriusi aynı zamanda Bellatrix Lestrange‘inde  kuzenidir.
Hikayeye göre;
Black ailesi saf kan olmayan büyücülere karşı sıcak davranmaz, onlara göre gerçek büyücü saf kan olmalı. Saf kan olarak tanımlanan ailelerde büyü dışı insan bulunmuyor.
Ekşi Sözlükte goingto505 adlı yazar, hakkında şu bilgileri aktarır:
Büyücü dünyasının en saygın ailesinden biri olan blacklere mensup kişidir. Aile safkan olmasıyla tanınır. Bu yüzden fertleri genellikle slytherine gitmişlerdir. Sirius black ise aksine gryffindorludur. Hogwartsda okuduğu yıllarda sürekli haylazlık yapan ve buna rağmen derslerinde oldukça başarılı bir öğrenci olmuştur. Siyah uzun saçları, kömür karası gözleri ve yakışıklı yüzü sayesinde okulda birçok kişinin ilgisini çekmiştir.
Öğrencilik yıllarında james potter ve remus lupinle arkadaşlık etmiştir. Kurtadam dostu remus lupin için kaçak bir animagus olmaya karar vermiştir. Animagus hali koca siyah bir köpektir. Böylelikle pati ayak lakabını almıştır. 16 yaşındayken baskıcı ailesinden kaçıp arkadaşı james potter’ın yanında bir süre kalmıştır. Reşit olduktan sonra dayısının yardımıyla kendisine bir yaşam kurabilmiştir.
Uçan bir motosikleti vardır. James potter’ın oğlu harry potterın vaftiz babasıdır. Her zaman iyiliği savunmuştur bu yüzden zümrüdüanka yoldaşlığına üye olmuştur. Peter pettigrewun ihanetine uğramış ve dostu james potter’ı kaybetmiştir. Lily-james potter’ın yerini ifşa etmek ve muggleları öldürmek suçundan yıllarca azkabanda yatmıştır.
Kayıtsız bir animagus olması sayesinde azkabandan ve ruh emicilerden kaçmıştır. Hiçbir zaman suçsuzluğunu ispatlayamasa da ömrünün son zamanlarını çok sevdiği vaftiz oğlu harry ile birlikte geçirebilmiştir. Aynı zamanda ölmeden önce evindeki çatıkatında bir süre şahgaga adında bir hipogrif beslemiştir. Kuzeni bellatrix lestrange tarafından bir düelloda avada kedavra lanetiyle öldürülmüştür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page