Evden çıkamayan vatandaşın market alışverişini polis yaptı

24.03.2020
Evden çıkamayan vatandaşın market alışverişini polis yaptı

Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılıp Türkiye’de etkili olan corona virüs salgını tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızları bulunanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasağın ardından 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu. Polis, jandarma ve AFAD ekiplerinden oluşturulan grup, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor.

POLİS, MARKETTEN ALIŞ VERİŞ YAPTI

Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kent genelinde vatandaşını huzurunu sağlamak amacıyla asayiş, trafik gibi rutin görevlerini yerini getirirken, ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ doğrultusunda evden çıkamayan vatandaşların da alışverişlerini yapıyor.

Kendisi için alışveriş yapan polis ekiplerine teşekkür eden Salim Altunhan, “65 yaş üstü olduğumuz için evden çıkamıyoruz. Bu nedenle telefonla 112’yi arayıp yardım istedim Onlar da beni 155 polis hattına yönlendirdi. Telefona çıkan polis ekiplerinden marketten alışveriş için yardım istedim. Onlar da çok kısa sürede gelip, siparişleri liste halinde not alıp gittikleri markette alışverişi yaptılar ve bana getirdiler. Bu uygulamadan çok memnunum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page