2020 Yılı Polislerin Şubat Ayı Mazeret Tayin Sonuçları ?

24.02.2020
2020 Yılı Polislerin Şubat Ayı Mazeret Tayin Sonuçları ?

Her yıl Genel atama dönemi dışında Şubat ve Eylül ayları olmak üzere yılda iki kez yapılan mazeret atamalarının ilk dönem sonuçlarının büyük bir kısmı henüz açıklanmadı. Sizden gelen yoğun mesajların gösterdiği gerçek halen bir çok dilekçe veren personelin tayini açıklanmamıştır.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre Mazeret atamaları aşağıdaki hallerde talep edilebilir

Personelin veya eş ve çocuklarının hastalığı nedeniyle bulunduğu yerde görev yapamayacağının tam teşekküllü Devlet hastanesinden veya üniversite hastanesinden, özel üniversite hastanesi hariç, alman sağlık kurulu raporu ile belgelenmesi.

38 inci maddede yer alan eş durumu ve 40 inci maddede yer alan öğrenim durumu ile ilgili şartların ortaya çıkması.

-Personelin boşanması ve boşandığını mahkeme ilamı ile belgelemesi üzerine kendi talebi. Polis memurlarının, kendisinin veya eş ve çocuklarının sağlık durumları, eş durumu, çocukların öğrenim durumları sebebiyle yer değiştirme, boşanma sebebiyle tayin isteme gibi mazeretlerle dilekçe veren ve atama sonucu bekleyen polisler, sonuçları Polnet ortamından personel bilgi sistemine (PBS) giriş yaparak öğrenebilmekteler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page