Perşembe , Nisan 9 2020
Ana Sayfa / Genel / Polis ve Bekçinin Maaşının öğretmen ile kıyaslanması !

Polis ve Bekçinin Maaşının öğretmen ile kıyaslanması !

Son zamanlarda çeşitli mecralarda bazi gereksiz haberler dolaşmakta, Polisin ve Bekçinin aldığı maaşı öğretmen ile kıyaslayıp bir algı olusturulmaya çalışılmakta, bu haberi yapan zihniyet polisin ve bekçinin çalışma saati ile öğretmenin çalışma saatini kiyaslama zahmetinde bile bulunmadan kendilerinin güvenliğini sağlayan, ülkede rahat nefes almaları için hayatlarını feda eden kolluk kuvvetleine saygısızlık yapmaktadırlar. Bazi haber sitelerinde dolasan kıyaslama aşağıdaki şekildedir.

Sözleşmeli öğretmen maaşları ile lise mezunu bekçi maaşı arasındaki fark gündem oldu. Lise mezunu bir bekçi yılda sözleşmeli öğretmenden yüzde 10.7 daha fazla kazanıyor. Mesleğe yeni başlayan bir polis ise mesleğe yeni başlamış bir sözleşmeli öğretmenden yüzde 30 fazla ücret alıyor. 2018 yılı verilerine göre ABD’li bir polisin ortalama maaşı ortalama öğretmen maaşından yüzde 1.5 daha fazla.

Bu habere de bakabilirisiniz

6284 AİLENİN KORUNMASI VE KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN

11541 AİLENİN KORUNMASI VE KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN Kanun Numarası                        : 6284 Kabul …

Bir cevap yazın