Cinayet ile ilgili Polis ve Sağlık Görevlileri Hakkında İhmal Raporu Hazırlandı. !

23.11.2019
Cinayet ile ilgili Polis ve Sağlık Görevlileri Hakkında İhmal Raporu Hazırlandı. !Güleda Cankel’in eski sevgilisi tarafından ‘17 saat süren bir cinayete’ kurban gitmesinin ardından görevli polisler ve sağlık personeli ile ilgili “ihmal” soruşturması başlatıldı. Raporda Zafer Pehlivan’ın savcılıkta ifadesinin alınıp bırakıldığı ve şehri terk etmesi amacıyla otogara götürüldüğü belirtildi. 

Isparta üniversite öğrencisi Güleda Cankel’in (19), eski sevgilisi Zafer Pehlivan tarafından öldürülmesinin ardından başlatılan ihmal soruşturmasının raporu tamamlandı. Pehlivan’ın savcılık talimatıyla ifadesinin alındığı ve yine savcı talimatıyla serbest bırakıldığı belirlendi.

Görevli polisler ve sağlık personeli ile ilgili başlatılan ihmal soruşturması kapsamında görevli polislerin ifadeleri alınması tamamlandı. Alınan ifadeler ve yapılan ilk incelemelerle hazırlanan ilk rapor İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla da paylaşıldı.

Rapora göre Zafer Pehlivan’ın, Güleda Cankel’i kaldığı apartın önünde darp etmesi, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekiplerinin gitmesiyle başlayan süreçte yaşananlar soruşturma dosyasına şöyle yansıdı:

“Kadına şiddet yönüyle şahısa (Zafer Pehlivan) gözaltı işlemi yapılmış, mağdur ile (Güleda) polis merkezine götürülmüştür. İfadeleri alındıktan sonra tutanaklar tutulmuştur. Mağdur kişi (Güleda) şikâyetçi olmamasına rağmen ‘koruma verelim’ denilmiş, ancak ‘Hayır ben koruma istemiyorum’ diyerek reddetmiştir. Gözaltı işlemi yapılan şüphelinin (Zafer Pehlivan) ifadesi alınarak savcılığa iletilmiştir. Savcılık ise talimatla ifadesini aldığı şüpheliyi, yine talimatla saat 03.32’de serbest bırakmıştır.”YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page