26. dönem POMEM ile 10 Bin Polis Alımı

22.09.2019
26. dönem POMEM ile 10 Bin Polis Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı kaynaklarından alınan son dakika bilgilerine göre, 26. dönem POMEM ile 10 bin polis alımı yapılacak. Kadın erkek adaylar arasından yapılacak polis alımında ilan için bekleyiş sürüyor.

Daha önce Süleyman Soylu bir açıklama yapmış ve 25. dönem POMEM ‘de 10 bin polis alımının yapılacağını söylemiş , alımın Eylül ayının ilk günlerinde yapılacağını bildirmişti. Bu açıklama sonası Ağustos ayının son günü ilan geldi ve 25. dönem POMEM ‘in özel harekat polisi alımı olacak yapılacağı bildirildi.

10 BİN POLİS ALIMI 26. DÖNEM POMEM ‘E KALDI

25. dönem POMEM ‘in özel harekat polisi olarak yapılmasının ardından detaylar belli oldu ve 10 bin polis alımının 26. dönem POMEM ile yapılacağı bildirildi. 

BAKAN AÇIKLADI: ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Süleyman Soylu geçtiğimiz gün katıldığı bprogramda yaptığı açıklamada , yeni polis alımları için sürecin devam ettiğini söyledi. 

PÖH BAŞVURUSU BİTTİKTEN SONRA SÜREÇ BELLİ OLACAK: 2020 ‘YE KALABİLİR

On binlerce aday 10 bin polis alımının 2019 yılı bitmeden yapılmasını bekliyordu. Ancak PÖH alımı süreci tamamlanmadan yeni POMEM duyurusuna çıkılamayacağı , bu nedenle 26. dönem POMEM ‘in 2020 yılı Şubat-Mart aylarına kalabileceği bildiriliyor. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page