Cemil Kılıç Kimdir?

16.09.2019
Cemil Kılıç Kimdir?

Cemil Kılıç Kimdir?
Kendini Muhammed’i İslam’ın Tebliğcisi olarak ifade eden İlahiyatçı Cemil Kılıç, kişisel web sitesinde kendini şu cümlelerle tanıtmıştır:
MUHAMMEDÎ İSLAM’IN TEBLİĞCİSİ
1975 yılında İstanbul’da doğdu. Sinop nüfusuna kayıtlı.
İlk öğrenimini Sinop ve İstanbul’da tamamladı. İstanbul’da Küçükköy İmam Hatip Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Kelam ve İslam Felsefesi Bölümü’nü bitirdi.
1998 yılında aynı üniversitenin Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü, Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başladı.
1999 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine atandı. 2001 yılında; “Ümmet Sisteminden Ulus Devlete Geçişte Harf İnkılabının Kültürel Değişim Üzerine Etkileri” teziyle Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
2001- 2002 yıllarında askerlik görevini yaptı.
2006 yılında Eğitim İş Sendikası İstanbul örgütlenmesine katıldı. O yıldan bu yana Eğitim İş şube yönetim kurullarında yönetici olarak görev almaktadır.
Atatürkçü Düşünce Derneği Fatih Şubesinin kurucuları arasında yer aldı. Derneğe üyeliği devam etmektedir.
Yurt içi ve yurt dışında pek çok panel, konferans ve sempozyuma konuşmacı olarak katıldı, katılıyor.
Din, laiklik, İslam mezhepleri ve Alevilik üzerine televizyon ve radyo programlarına katıldı. Halk TV, Ulusal Kanal, Cem TV, KRT TV gibi yayın organlarındaki söyleşi programlarında konuşmacı olarak yer aldı.
Cumhuriyet, Birgün, Aydınlık, Sözcü gibi gazetelerde pek çok demeci yayınlandı.
ODATV’de, medyasiyaset.com, haberhahere.com’da, turkdevrimi.com’da, kamugundemi.com’da, gercekgundem.com’da belli aralıklarla yazıları yayınlanmaktadır.
CEM VAKFI tarafından AİHM’de açılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile ilgili davada yer aldı. Mahkemenin gerekçeli kararında söz konusu derslere dair hazırladığı bir rapora yer verildi.
13 Ağustos 2017 tarihinde “Atatürkçü, Cumhuriyetçi İlahiyatçılar” adıyla kurulan oluşuma öncülük etti. Oluşum aynı tarihte yayınladığı bildirgeyle laiklik çağrısında bulunup kuruluşunu ilan etti. 20 Eylül 2017 tarihinde yayınlanan ikinci bildirgede ise Diyanet İşleri Başkanlığına laiklik görevini yerine getirme çağrısında bulunuldu.
“İslam’ı Anlamak İçin Türkçe Kur’an” adlı meal çalışması da dahil yayınlanmış 9 kitabı bulunmaktadır.
Halen eğitimcilik görevini sürdürmektedir.(15Ocak 2019’da görevinden uzaklaştırıldı. Mayıs 2019’da göreve iade edildi.)
2012 yılında evlendi. BUMİN KAĞAN adında bir oğlu vardır. 
Mayıs 2018 itibariyle “İSLAM BU; MUHAMMEDÎ İSLAM” adlı kitabı yayımlanmıştır. 
Haziran 2019’da ise “İSLAM’A KURULAN PUSU: KUR’AN İLE ALDATMAK” adlı kitabı yayımlanmıştır. 
9 Eylül 2018’den beri M. Ali Mendillioğlu ile birlikte TELE1 TV’de “Karanlıktan Aydınlığa” adlı bir izlence yapmaktadır.

You cannot copy content of this page