Polis nöbet yönetmeliği, Çevre Koruma Nöbet yönetmeliği?

09.09.2019
Polis nöbet yönetmeliği, Çevre Koruma Nöbet yönetmeliği?

Polis nöbet yönetmeliği, Çevre Koruma Nöbet yönetmeliği, Emniyet teşkiletı nöbet yönetmeliği bu ve bunun benzeri bir çok soru sorulmakta, öncelikle üzülerek belirtmek isterim ki yaptığımız araştırmalarda maalesef bu şekillerde her hangi bir yönetmelik bulunmamaktadır.

Yani karakolda çalışıyoruz, 2 saat nöbet 2 saat ekip şeklinde mesaiyi bitiriyoruz, idari büroda 4 kisi nöbet yazıyor kapıda 2 kişi nöbeti tutuyor, maalesef bu konuda her hangi bir yönetmelik bulunmuyor.

“Polisin Disiplinine, Merasim ve Topluluklardaki Rolüne ve Polis Karakolları Teşkilatı ile Vazifelerine Dair Talimatname” şeklinde eski bir talimatname var dakat burada da nöbetlerle ilgili her hangi bir sey yok.

Polis disiplin tüzüğünde üç güne kadar aylıktan para kesilme cezası maddesinde mevzuatla veya talimatla belirlenen şekilde nöbet tutmamak şeklinde bir madde var fakat hangi mevzuat olduğuna dair herhangi bir şey yok.

Polis Merkezi Amirliği kuruluş yönetmeliğinde (8) Güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü teknik ve diğer alt yapı donanımının bulunduğu ve genel güvenlik açısından risk taşımayan polis merkezi hizmet binalarının güvenliği için ayrıca çevre koruma nöbetçisi görevlendirilmez. Şeklinde bir madde bulunmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page