Perşembe , Ekim 17 2019
Ana Sayfa / Genel / Bakan’dan 25.POMEM 10 Bin Polis Alımı ve Yaş Şartı Açıklaması

Bakan’dan 25.POMEM 10 Bin Polis Alımı ve Yaş Şartı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, KPSS’de ön lisans üzerinden polis alımı yapılmadığını açıkladı ve yeni dönemde ön lisans mezunu polis alımlarının da getirildiğini işaret etti. Ön lisans üzerinden polis alımı yapılmamasının bir haksızlık olduğunun altını çizen Soylu, KPSS’de 70 puan barajının getirildiğini ve bunun yalnızca bir eleme kriteri olarak adayların önüne sunulduğunu aktardı.Soylu, katıldığı bir televizyon programında POMEM alımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, 70 baraj puanının 50 ve 55’e çekilebileceğini söyledi ancak bu durumda eleme kriterlerini uzayacağını aktardı. Şuanda 4 ay içerisinde polis yetiştirildiğini kaydeden Bakan, ilerleyen dönemlerde bunun 6 ve 8 aya çıkarılmasının ön görüldüğünü kaydetti. Bu noktada KPSS barajlarında 60-65 puana düşürülmesinin gündeme gelebileceğini anlattı.

Polis Alımlarında Yaş Şartı Ne Olacak?

Yaş şartı konusuna da gündeminde yer veren Soylu, 32 yaş ve diğer yaş şartı düzenlemelerine ilişkin ‘’31 Aralık’tı ve bunu 1 Ocak’a çıkardık. Böylelikle polisler 1 dönem daha kazanmış oldu.’’ diyerek konuştu.Renk Körlüğü Kaldırılacak mı?Polis alımlarında renk körlüğünün kaldırılmasına yönelik yoğun bir talep olduğunu anlatan Soylu, bu konuda gelen taleplerin ilgili makamlara iletildiğini aktardı. Bakan, gerekli çalışmaların henüz sürdüğünün ifade ederek çalışmalar tamamlandıktan sonra gerekli duyurunun kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.25. Dönem PMYO Alımları Ne Zaman Yapılacak?25. dönem PMYO alımları kapsamında 10 bin yeni polisin alınacağının altını çizen Soylu, geçtiğimiz aylarda 15 bin polis alımı yapıldığını hatırlatarak şimdilerde ise 3 bin kadın polis başvurularının alındığına değindi. Soylu, Eylül ayı içerisinde 10 bin yeni polisin istihdam edileceğinin altını çizerek, 10 bin atama talebine yeşil ışık yaktı.

Bu habere de bakabilirisiniz

polis365.com

Şu ana kadar 342 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat’ın doğusunda yürütülen Barış Pınarı Harekatı’nın planlandığı gibi başarıyla devam …

Bir cevap yazın