2019 PMYO

2019 – PMYO kazanan adaylar 09. 09.2019 tarihinde kazandıkları okulda eğitime başlayacaklar.

Aşağıdaki aşamaları geçtikten sonra okula 9 Eylül tarihinde başlayan adaylar tam teşekküllü bir hastaneden heyet raporu alır ve bu rapor sonucu POLİS OLUR olarak belirlenirse adaylar eğitime başlar.

Okula girmeden önce Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını yaparlar ve ÖSYM tarafından düzenlenen TYT sınavına girerler. PMYO girişlerinde AYT sınavına girmenize gerek yoktur.

Alımlar TYT puanlarınız üzerinden yapılır. Üstelik hangi testten iyi puan aldıysanız en yüksek puanınız baz alınarak başvurunuz yapılmış sayılır.

İster sözel ister sayısal alanda iyi olun bu durum fark yaratmayacaktır. TYT puan türleri arasında hangi türden yüksek puan yaptıysanız o puan ile başvuruyu tamamlarsınız. Ardından PMYO seçim aşamasına tabii tutulursunuz.

Burada sözlü mülakatlar ve fiziki yeterlilik testleri sizleri bekliyor olacak. Bu aşamalarda da puanlama sistemi olacaktır. Buradan aldığınız puanların ortalaması ile TYT puan ortalamanız birleştirilip tüm adaylar arasında bir başarı sırası oluşturulacak.

En başarılı olan kişilerden itibaren o yıl olan kontenjana kadar asil liste oluşturulacak ve okula kayıtlar başlayacak. Asil liste arasında kayıt yaptırmayanların eksiklikleri ise yedek listenin en başarılı olanları arasından kapatılacak.

Bu habere de bakabilirisiniz

Sakarya’da kimlik soran polise mukavemet!

Olay, Adapazarı ilçesi Semerciler Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi Gar Meydanı mevkinde sabah saatlerinde meydana geldi. …

Bir cevap yazın