Öğretmeni Darp eden Veli Tutuklandı

14.04.2019
Öğretmeni Darp eden Veli Tutuklandı

Denizli’de yaşanan olayda Sevil Kaynak Ortaokulu’nda 8.’nci sınıf öğrencisi olan K.B.Ö adındaki bir öğrenci, bazı öğrencilere tacizde bulunduğu iddiası ile disiplin kuruluna sevk edildi. Okulun disiplin kurulunun aldığı ortak kararla K.B.Ö.’nün okuldan atılmasına karar verildi. Sevil Kaynak Ortaokulu alınan bu kararı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirildi ve okula gelen K.B.Ö. okula alınmadı. Okul kapısından geri çevrilen K.B.Ö. eve dönerek durumu ailesine bildirdi. K.B.Ö. babası Sezai Ö., annesi Sebahat Ö. Ve amcası Osman Ö.’ye okuldan kovulduğunu söyledi. Oğullarının okuldan kovulduğunu öğrenen aile ve amca okula giderek, iddialara göre okulun müdürü Ahmet Ferit Akgün müdür yardımcıları Mestan Tarık Ertunç ve Yusuf Sezgin ile tartıştıktan sonra okulun müdür ve müdür yardımcılarına saldırarak darp ettiler. Okulda bulunan diğer öğretmenlerin olayı polise bildirmeleri sonucu olay yerine gelen polis ekipleri Osman Ö., K.B.Ö., Sebahat Ö. ve Sezai Ö.’yü gözaltına alırken, darp edilen okul müdür yardımcısı Yusuf Sezgin ve Mestan Tarık Ertunç Denizli Devlet Hastanesi’nde tedavileri yapıldıktan sonra Mestan Tarık Ertunç’a 2 gün, Yusuf Sezgin’e de 5 gün iş görmez raporu verildi.


Gözaltına alınan Osman Ö., K.B.Ö., Sebahat Ö. ve Sezai Ö. emniyetteki işlemlerin ardından görev başındaki kamu görevlisine saldırı ve küfür suçlamalarıyla adliyeye sevk edildiler. Osman Ö., Sebahat Ö. ve Sezai Ö. çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken okuldan kovulan K.B.Ö. savcılık ifadesi sonrasında serbest bırakıldı.


Osman Ö., Sebahat Ö. ve Sezai Ö.’nün adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Başsavcılığın itirazı üzerine Sulh Ceza Hakimliği Osman Ö., Sebahat Ö. ve Sezai Ö.’nün tutuklama istemiyle yakalanması kararı çıktı. Osman Ö., Sebahat Ö. ve Sezai Ö. polis tarafından tekrar gözaltına alındılar. Sanıkların ifadeleri alındıktan sonra anne Sebahat Ö. tutuklanırken Osman Ö.ve Sezai Ö. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Hakkında tutuklama kararı çıkan ve cezaevine gönderilen Sebahat Ö. adliyeden cezaevine gönderilirken oğlu K.B.Ö.’ye dakikalarca sarılıp ağlaması dikkatlerden kaçmadı.Aile yakınlarından bazıları da bu manzara karşısında gözyaşlarına hakim olamadılar.
KAYNAK : DHA
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page