Polis Valilik Hakkında Suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor

20.03.2019
Polis Valilik Hakkında Suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor

Emniyet-Sen, Danıştay’ın 2017 yılında polisin 12 saat değil, en fazla 8 saat mesai yapması gerektiği yönünde verdiği yargı kararını uygulamayan Manisa Valiliği hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Manisa Manşet’ten Hülya Kılınç’a konuşan Emniyet-Sen Genel Merkez Yöneticisi Ali Özaydın, Manisa Valiliği ve Manisa Emniyeti’nin kesinleşmiş yargı kararını uygulamamakta ısrar ettiğini belirterek “Bu durumda polisin beka sorunu oluşuyor, Manisa Valiliği ve Manisa Emniyeti hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Polisin büyük sorunları olduğunu, bu sorunların siyasiler tarafından verilen sözlere rağmen hiçbir çözüme kavuşturulmadığı gibi, sorunların git gide iyice çekilmez hale geldiğini belirten Özaydın, polisin ve dolayısıyla polisin hizmet ettiği halkın lehine olan, yani polisin insani şartlarda çalıştırılmasını hükmünü içeren yargı kararlarının dahi uygulanmadığına vurgu yaptı.

KARAR 1 YILDIR UYGULANMIYOR

Polisin 12 saat değil, en fazla 8 saat mesai yapması gerektiği yönünde Danıştay tarafından verilen ve kesinleşen yargı kararının yaklaşık 1 yıldır uygulanmadığına dikkat çeken Özaydın, 2017 yılında kesinleşmiş olan kararın Manisa Valiliğine tebliğinin OHAL süresi içinde gerçekleştiğini belirtti.

Kaynak: http://manisamanset.gen.tr/26289-HABER-polisten-valilige-suc-duyurusu

You cannot copy content of this page