Polis, Emine’nin arkadaşlarını buldu, uyardı

polis365.com
polis365.com

Adana Seyhan’da 21 Ocak’ta DSİ Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Emine K., babasına ait av tüfeğiyle intihar etti. Derslerinde çok başarılı olan genç kızın intiharının ardından polis, Emine’nin odasında yaptığı incelemede not defterine çizdiği balina figürleri ve 25 maddelik bir liste buldu. Notta, ‘Ölmeden Önce Bir Yıllık Yapılacaklar’ adı altında oluşturulan listede; “İntihar kaçıştır. Herkesle zıtlaşacaksın, herkesle ters gideceksin. Hep yalnız takılacaksın” ifadeleri yer aldı. Tüm bunlar da Emine K.’ın, ‘Mavi Balina’ oyununu oynadığı ve gelen talimatlara göre hareket ettiğini ortaya koydu.


GENÇLER ÇEMBERE ALINDI
Polisin yaptığı araştırmada genç kızın, cep telefonundan internet üzerinden intihar yöntemlerini araştırdığı tespit edilirken, defterine de bununla ilgili ifadeler yazdığı ortaya çıktı. Polis, Emine K.’ın tüm arkadaşlarına ulaşıp, tek tek ziyaret ederek ailelerine ‘Mavi Balina’ uyarısı yaptı.


Defterinde mavi balina
Genç kızın cep telefonu ve not defterleri mercek altına alındı. Emine K.’ın not defterinde ve telefonunda intihar yöntemlerini araştırdığı ortaya çıktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın