Rize Emniyet Müdürü polis tarafından vuruldu! Altuğ Verdi şehit oldu

11.12.2018
Rize Emniyet Müdürü polis tarafından vuruldu! Altuğ Verdi şehit oldu

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Emniyet Müdürlüğü’nde bir polis tarafından vuruldu. Verdi, kurtarılamayarak şehit oldu. Olayda Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile 2 koruma polisi de yaralandı.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

AA’nın aktardığına göre, Rize Emniyet Müdürlüğündeki silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği gerekçesiyle bir polis memuru yaralı olarak yakalandı. Saldırının bir tayin sorunu nedeniyle gerçekleştiği bilgisi de ajanslar tarafından geçildi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Saldırıyı düzenleyenin Derepazarı İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şube’de görevli polis memuru İsmail Hakkı Saraçoğlu olduğu belirlendi. Saraçoğlu’nun 14 yıldır polis memuru olduğu öğrenildi.

BAKAN SOYLU’DAN İLK AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da açıklama geldi. Bakan Soylu, “Şu an hastanede. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Müdürümüz olay yerine gidiyor” dedi.

YILDIRIM: YAKIN KORUMALIĞIMI YAPMIŞTI

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Rize Emniyet Müdürülüğüne yapılan saldırıda şehit olan Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım, Altuğ Verdi’nin şehit edilmesi ile ilgili yaptığı açıklamasında “Maalesef benim de yakın korumalığımı yapan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi maalesef bir polis memurunun saldırması sonrası hayatınI kaybetti. Yaralı görev arkadaşları var. Emniyet Müdürümüze Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara da şifa diliyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page