İsmail Faruk Aksu Kimdir?

06.09.2018
İsmail Faruk Aksu Kimdir?

İsmail Faruk Aksu Kimdir?

Üniversite-Yüksek Lisans

İktisatçı

Uludağ Ünv. İİBF İktisat

Anne adı: Saniye

Baba adı: Ziya

1.9.1963 tarihinde Ünye’de doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. İlköğretimi Ünye’de, Liseyi Giresun’da bitirdi. Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde Lisans, Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı. 1986 yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığında Uzman Yardımcısı olarak kamu görevine başladı.

Aynı kurumda Uzman ve Uzman Şube Müdürlüğü yaptı, 1997 yılında Hukuki ve Mali Statüler Daire Başkanlığı görevine getirildi. Çalışma hayatı, personel rejimi, yönetimi geliştirme, devlet teşkilatı konularında uzmanlaştı. Personel Rejimi Reform çalışmasının koordinatörlüğünü yürüttü. Asgari ücret tespit komisyonu üyeliği ve Türk Standartları Yeniden Yapılandırma Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2001 yılında Başbakanlık Konut Müsteşar Yardımcılığına atandı,  aynı Kurumda 2002 yılında Müsteşarlık yaptı. Konut Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve Emlak Konut GYO Denetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Yatırım Yeri Teknik Komite Başkanlığı yaptı.

2004 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Bakanlık Müşavirliğine atandı. 2007’de TBMM’nde MHP Grup Danışmanı oldu. 2012’de kurulan Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı (TASAV)’ın kurucu Mütevelli Heyet Başkanıdır. Milliyetçi Hareket Partisinde Araştırma Geliştirmeyle ilgili, çeşitli kurul ve komisyonlarda görev aldı. 2007 ve 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde milletvekili adayı oldu. Genel Başkan Başdanışmanıdır. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Olağan Genel Kurulda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi.

6 Eylül 2018’de MHP Genel Başkan Yardımcılığı’na getirildi. (Âlim Sözlük)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page