Polisin 3600 Hikayesi

https://polis365.com

Başta Polis olmak üzere Öğretmen, hemşire, idareci ve din görevlilerine 3600 ek gösterge, AK Parti’nin seçim vaatleri arasında yer aldı. Öğretmenler başta olmak üzere emekliliği gelen ve kapsama giren kamu çalışanları, bununla ilgili yasal düzenlemenin Meclis tatile girmeden çıkartılmasını bekledi ama olmadı.

Emekli olmaktan vazgeçip 3600 ün çıkmasını bekleyen binlerce memur var ki, bunların arasından yıpranıp örselenen Polis bunu en çok hakeden olarak bir an önce hakkını almak istiyor.

3600 ek gösterge konusunda atılacak adımlar merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planında yer almayan ama seçim vaatlerinde söylenen ek gösterge konusunda henüz çalışma başlayıp başlamadığı netlik kazanmadı.

Seçim vaatleri arasında yer alan öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerine 3 bin 600 ek göstergenin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘100 günlük eylem planı’nda yer almadığı ortaya çıktı.

Son zamanlarda devletimizi yıpratmaya çalışan dış güçlerin oyunu bozulduğunda, başta dolar, altın, euro olmak üzere piyasalar normale döndüğünde Polise bu iyileştirmenin geleceğini düşünüyoruz, önemli olan devletimizin bekası, AKP seçim beyannamesinde polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3 bin 600’e çıkarılacağı açıklanmıştı ve bu sözünde eninde sonunda zaten duracaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın