E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR

03.09.2018
E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR

e-Devlet şifresi olmayanlar e-Devlet şifresi almak için kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi alması veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olması gerekmektedir.

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

e-Devlet Şifresi Nedir? e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecek hizmetler çok yüksek derecede güvenlik seviyesi gerektirdiği için e-Devlet şifreleri başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. E-Devlet şifresi kişinin kimliği ve şahsen başvurusu verilmektedir.

e-Devlette cep telefonu kaydı önemli! e-Devlet Kapısı kayıtlı kullanıcısıysanız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “Profilim” alanında bulunan iletişim bilgileri kısmına cep telefonunuzu kaydettiyseniz ya da cep telefonunuzu veya hem cep telefonunuzu hem de e-posta adresinizi e-Devlet Kapısında doğruladıysanız şifre yenileme hizmetinden yararlanarak yeniden şifre temin edebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Yerleri Açıklandı BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI
e-Devlet giriş diğer yöntemler! E-Devlet şifresi haricinde kullanıcılar mobil imza, elektronik imza, yeni T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı kullanıyorlarsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra da şifre oluşturabilirler. E-Devlet şifresi haricindeki detaylara e-Devlet şitesi giriş sayfasında bulabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi nasıl alınır? E-Devlet için şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

Yurt dışından e-Devlet şifresi temini! e-Devlet şifresi yurt dışında Elçilik ve Konsolosluklardan ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page