Mustafa Çit Kimdir?

01.09.2018
Mustafa Çit Kimdir?

Mustafa Çit Kimdir?

1968 senesinde Tokat’a bağlı Çamlıdere köyünde doğdu. İlkokulu Çamlıdre’de, ortaokul ve liseyi ise Tokat’ta tamamladı. 1987’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. Fakülteyi okurken, aynı anda  Başbakanlık Osmanlı Arşivlerinde memur olarak görev yaptı. 1991’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

1994’te Kütahya’da kaymakam adayı olarak başladım. Tokat Erbaa’da kaymakamlık vekilliği olan Çit, İngilizce kurları için yurt dışına gitti. İngiltere’nin Bristol kentinde 8 ay kaldıktan sonra yurda döndü. Altı ay Kastamonu Araç kaymakam vekilliği görevi yapan Mustafa Çit, 1997’nin Eylül ayında Çankırı’nın Kızılırmak ilçesinde kaymakamlık görevine başladı. Kızılırmak’tan sonra Sivas Doğanşar’da, Amasya Taşova’da, Ankara Kızılcahamam’da Kaymakamlık yaptı.

2014’te İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı oalrak atanan Çit, 1 Eylül 2018’de İller İdaresi genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. (Âlim Sözlük)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page