Güvenlik Kamerası Adaptörü Nasıl Bağlanır

01.09.2018
Güvenlik Kamerası Adaptörü Nasıl Bağlanır

Kamera adaptörü fiyatları, güvenlik kamerası adaptörü, kamera güç kaynağı, 12 volt adaptör, kamera adaptörü nasıl bağlanır.Güvenlik kamerasını çalıştırmak için sistemlerde DC 12 Volt adaptör kullanılır. Adaptörün bağlantısı çok önemlidir, yanlış bağlantı yapılır ise sistemdeki tüm kameralar yanar. Adaptör bağlantısında ( + ) ve ( – ) kutupla çok önemlidir ve ters bağlanmalıdır..

L – N Girişleri : Adaptörün AC 220 Volt şebeke besleme giriş uçlarıdır. Bu uşlara bir fiş bağlanarak prize takılır.

Topraklama ucu : Kamera görüntülerinde dalgalanma olmaması için bağlanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta takılan yerde gerçek bir topraklama hattı varmı dır. Bazı yerlerde topraklamayı nötür ile birleştirmektedirler, adaptörü takıcağımız yerde topraklama notürden verilmiş ise bağlanmamalıdır.

COM Uçları : Adtörün – 12 volt besleme çıkış uşlarıdır. Kameralardan gelen ( – ) besleme uçları buraya bağlanmalıdır.

+ V Uçları : Adaptörün + 12 volt çıkış uçlarıdır. Kameralardan gelen (+ ) besleme uçları buraya bağlanır. 2 Çıkış olmasının sebebi kamera kablolarından gelen uçların tek bir klemensde yoğunluk yapmaması için iki çıkış klemensi olarka bağlanılabilir. Örnek verecek olursak 8 kameramız var ise 4 e bölerek iki çıkışa kamera besleme uçlarını bağlayabiliriz.

Kamera sisteminde kullanıcağımız adaptör akım değeri sistemde bağlı bulunan güvenlik kamerası sayısına göre belirlenmelidir. Sistede kullanılan kameraların çektiği akım değeri önemlidir. Örnek verecek olursak 8 kameralı bir sistemde, her bir kamera 700 mili amper akım çekiyor ise 8 x 0.7 = 5.6 Amper lik bir adaptöre ihtiyacımız vardır. Böyle bir sistemde en az 8.5 Amper adaptör kullanmamız gerekir.

You cannot copy content of this page